RENOWACJA I TAPICERKA

W trakcie warsztatów dajemy drugą szansę starym meblom. Jeśli to możliwe, przynieście ze sobą krzesło, taboret czy stolik, które macie chęć odświeżyć.

Zajęcia jednorazowe

Tapicerka to zajęcie stosunkowo nietrudne. Wymaga cierpliwości, ale podstawowe techniki umożliwiają otapicerowanie prostego siedziska w parę godzin. Mamy nadzieję skończyć te, które przyniesiecie ze sobą, o ile nie będą wymagały szycia. Możecie też zdobyć kawałek tkaniny do tapicerowania, która Wam się podoba (powinna być dość gruba). W razie czego mamy do dyspozycji robocze kawałki.

Podczas zajęć z renowacji diagnozujemy stan mebli przyniesionych przez uczestników i konsultujemy, jakich zabiegów wymagają. Nie obiecujemy, że uda Wam się wynieść gotowy, odnowiony fotel ponieważ zazwyczaj jest to mocno pracochłonne, ale na pewno zdążymy go zdemontować i zdecydować, co dalej. Czasami meble wymagają jedynie wzmocnienia konstrukcji i oczyszczenia, inne kwalifikują się do skrobania, zdejmowania starych powłok, uzupełniania ubytków i fornirowania. Naszym celem jest stworzenie Wam okazji do poćwiczenia i zdobycia niezbędnej wiedzy + danie Wam instrukcji, jakie dalsze kroki przedsięwziąć z konkretnym meblem.

Kursy 2-miesięczne, 32 godziny

Przez dwa miesiące uczęszczania na kurs poznacie podstawowe techniki renowacji i będziecie mieć okazję przejść cały proces z wybranym przez Was meblem. Efektem dodanym podczas pracy grupowej jest doświadczenie zdobyte również dzięki obserwacji różnych sposobów renowacji ćwiczonych przez inne uczestniczki. Gwarantujemy też, że przy aktywnym udziale w warsztatach, nauczycie się samodzielnie tapicerować niewielkie meble i wyniesiecie gotowe z naszej pracowni. 

Kursy 3-miesięczne, 48 godzin

Na kursach trzymiesięcznych pracujemy z większymi, bardziej skomplikowanymi meblami albo z zestawem mniejszych. Jesteśmy też w stanie przećwiczyć więcej technik, między innymi fornirowanie czy politurowanie. 

Reklamy