Warsztaty wiórowe

stołek wióry

STOLARKA

Na zajęciach uczymy Was korzystania z narzędzi i podstawowych technik stolarskich. Jeśli wybieracie zajęcia jednorazowe, będziecie mieli okazję zrobić i zabrać do domu prosty projekt, na przykład półkę, stojak czy kaczkę na kółkach. Gwarantujemy kawałek drewna i wszelkie niezbędne materiały.

Uczestnicy kursów będą mieli okazję poćwiczyć różne techniki, pracować z narzędziami tradycyjnymi i elektronarzędziami, a także stworzyć większy i bardziej skomplikowany projekt (lub kilka), na przykład dębowy stolik albo regał. Zastrzegamy sobie opcję pobrania dopłaty za drewno przy projektach indywidualnych. Będziemy je konsultować na pierwszych zajęciach. Na kursach 3-miesięcznych więcej czasu poświęcamy na doskonalenie umiejętności technicznych i mamy więcej czasu na dopieszczenie projektów uczestników, które mogą być bardziej skomplikowane.

10653468_283905558483629_4842414225045524442_nTAPICERKA I RENOWACJA MEBLI

W trakcie warsztatów dajemy drugą szansę starym meblom. Jeśli to możliwe, przynieście ze sobą krzesło, taboret czy stolik, które macie chęć odświeżyć.

Zajęcia jednorazowe

Tapicerka to zajęcie stosunkowo nietrudne. Wymaga cierpliwości, ale podstawowe techniki umożliwiają otapicerowanie prostego siedziska w parę godzin. Mamy nadzieję skończyć te, które przyniesiecie ze sobą, o ile nie będą wymagały szycia. Możecie też zdobyć kawałek tkaniny do tapicerowania, która Wam się podoba (powinna być dość gruba). W razie czego mamy do dyspozycji robocze kawałki.

Podczas zajęć z renowacji diagnozujemy stan mebli przyniesionych przez uczestników i konsultujemy, jakich zabiegów wymagają. Nie obiecujemy, że uda Wam się wynieść gotowy, odnowiony fotel ponieważ zazwyczaj jest to mocno pracochłonne, ale na pewno zdążymy go zdemontować i zdecydować, co dalej 🙂 Czasami meble wymagają jedynie wzmocnienia konstrukcji i oczyszczenia, inne kwalifikują się do skrobania, zdejmowania starych powłok, uzupełniania ubytków i fornirowania. Naszym celem jest stworzenie Wam okazji do poćwiczenia i zdobycia niezbędnej wiedzy + danie Wam instrukcji, jakie dalsze kroki przedsięwziąć z konkretnym meblem.

Kursy

Przez dwa miesiące uczęszczania na kurs poznacie podstawowe techniki renowacji i będziecie mieć okazję przejść cały proces z wybranym przez Was meblem. Efektem dodanym podczas pracy grupowej jest doświadczenie zdobyte również dzięki obserwacji różnych sposobów renowacji ćwiczonych przez inne uczestniczki. Gwarantujemy też, że przy aktywnym udziale w warsztatach, nauczycie się samodzielnie tapicerować niewielkie meble i wyniesiecie gotowe z naszej pracowni. Na kursach trzymiesięcznych pracujemy z większymi, bardziej skomplikowanymi meblami albo z zestawem mniejszych. Jesteśmy też w stanie przećwiczyć więcej technik, między innymi fornirowanie czy politurowanie. Zapraszamy!


szycie wiórkiSZYCIE

Organizujemy dwa rodzaje kursów weekendowych: dla osób całkiem początkujących i bardziej zaawansowanych. Na pierwszych uczymy się od podstaw obsługi maszyny i szycia od woreczków, poprzez torby, po spodnie i sukienki drugiego dnia. Tempo jest zaskakująco szybkie, dziewczyny wychodzą z kilkoma gotowymi projektami, które trudno odróżnić od kupionych w dobrym sklepie. Uprzedzamy ewentualne pytania: mamy maszyny, ale można przyjść z własną, jeśli to na niej macie ochotę potrenować. Na kursach dla osób, które potrafią już szyć (w tym absolwentów naszych kursów dla początkujących) konsultujemy program z uczestnikami. Szyjemy trudniejsze ubrania, zabawki, uczymy się wszywać suwaki itp.

I jeszcze zamieszczamy cennik drewna, które przywozimy dla Was z tartaku:

cennik drewna

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s