Kursy renowacji i tapicerki

kursy renowacji i tapicerki

 

W trakcie warsztatów dajemy drugą szansę starym meblom. Jeśli to możliwe, przynieście ze sobą krzesło, taboret czy stolik, które macie chęć odświeżyć.

Zajęcia jednorazowe,  4 godziny, koszt: 120zł

Tapicerka to zajęcie stosunkowo nietrudne. Wymaga cierpliwości, ale podstawowe techniki umożliwiają otapicerowanie prostego siedziska krzesła w parę godzin. Mamy nadzieję skończyć te, które przyniesiecie ze sobą, o ile nie będą wymagały szycia. Razem z meblem przynieście tkaninę, której chcecie użyć (powinna być gruba). Jeśli nie macie własnych mebli, możecie na miejscu ćwiczyć na naszych materiałach roboczych.

Podczas zajęć z renowacji diagnozujemy stan mebli przyniesionych przez uczestników i konsultujemy, jakich zabiegów wymagają. Naszym celem jest stworzenie Wam okazji do poćwiczenia i zdobycia niezbędnej, podstawowej wiedzy. W przypadku bardziej pracochłonnego projektu skonsultujemy z Wami dalsze kroki i pomożemy zaplanować pracę – np. jeśli będzie to duży fotel, zdążymy go zdemontować i zdecydować, co dalej. Czasami meble wymagają jedynie wzmocnienia konstrukcji i oczyszczenia, inne kwalifikują się do skrobania, zdejmowania starych powłok, uzupełniania ubytków i fornirowania.

Kursy 2-miesięczne, 30 godzin, koszt:  790 zł.

Podczas kursu poznacie podstawowe techniki renowacji i przejdziecie cały jej proces z wybranym przez Was meblem. Przy aktywnym udziale w warsztatach nauczycie się samodzielnie tapicerować niewielkie meble i wyniesiecie ukończone projekty z naszej pracowni. Będziecie także obserwować pozostałe uczestniczki i uczestników przy pracy, co pozwoli Wam na zdobycie dodatkowej wiedzy i inspiracji dla Waszych projektów.

Kursy 3-miesięczne, 45 godzin, koszt: 1370zł

Na kursach trzymiesięcznych pracujemy z większymi, bardziej skomplikowanymi meblami albo z zestawem mniejszych. Jesteśmy też w stanie przećwiczyć więcej technik, między innymi fornirowanie czy politurowanie. Niezależnie przerabiamy również wszystkie podstawowe zagadnienia związane z renowacją.  

Zapisy tędy. 

Reklamy