Wiórki na prezent

bon_fbMożecie zafundować udział w zajęciach wiórowych swoim bliskim. Wystarczy, że poinformujecie nas o takim zamiarze mailowo albo wypełnicie formularz i wspomnicie o tym w uwagach dodatkowych. Jak tylko otrzymamy przelew, prześlemy Wam bon do wydrukowania dla osoby obdarowanej.

Można wybrać konkretną datę zajęć albo wykupić bon otwarty, do wykorzystania w ciągu trzech miesięcy.

Reklamy

Ossolin przed i po

Remont naszej chaty na Podlasiu zajął nam kilka miesięcy. Kosztował nas wiele nieprzespanych nocy i wiadra potu, jako że większość prac wykonaliśmy samodzielnie. Jesteśmy całkiem dumni z efektów, z tęsknoty za Podlasiem zrobiliśmy sobie galerię zdjęć, na których dobrze widać metamorfozę. Kolejne warsztaty stolarskie w Ossolinie w maju 2017.

Czytaj dalej

Karmnik

Zrealizowaliśmy nasz pomysł Karmnika – budki do karmienia piersią na mieście. Okazją do tego był nasz udział w festiwalu Zgromadzenia. Sztuka wspólnoty, przy okazji Kongresu Kultury. Udało się dzięki naszym doświadczonym Wiórowiczkom, które wsparły nas swoją mocą. Część przyjechała specjalnie z drugiego końca Polski, tym bardziej jesteśmy wdzięczni. Karmnik stoi teraz na dziedzińcu Nowego Teatru i czeka na karmiące mamy.

Warsztaty rodzinne

img_0119Tej jesieni zapraszamy dzieci z rodzicami to Muzeum POLIN. Spotykamy się raz w miesiącu, w soboty o godz. 11:00. Majsterkujemy i realizujemy własne pomysły na drewniane zabawki i prezenty. Nauczymy  Was korzystania z tradycyjnych i nowoczesnych narzędzi i pomożemy stworzyć drewniane projekty. Na pierwszych zajęciach powstały okręty, kolejne – 15 października, poświęcimy na produkcję bujawek.  Zapisy tędy. Zapraszamy!

Czytaj dalej

Katalog projektów na kurs 2-miesięczny

Katalog projektów

Propozycje dla uczestników kursów stolarki

Stolarski rok szkolny 2016/2017

Wykonanie jednego z poniższych projektów jest wliczone w cenę 2-miesięcznego kursu stolarki. Możliwe są warianty, np. inny kształt zagłówka czy inny rozstaw półek, inny kształt blatu stolika itp.

Można realizować projekty spoza listy, o ile są wykonalne czasowo i mają podobny poziom trudności. Decyzję o dopuszczeniu takiego projektu do realizacji podejmujemy przed rozpoczęciem kursu, po indywidualnej konsultacji z danym uczestnikiem. Przy projektach o większych gabarytach lub zrobionych z drewna innego niż sosnowe pobieramy dopłatę za materiały.

1. Szafka z szufladką

Wymiary max:40x40x30cm

IMG_4161.JPG

Czytaj dalej

Dyżury w stolarni w wakacje

 

stolGodziny pracy stolarni w I połowie lipca:

 • poniedziałek, 27 czerwca – 18:00-21:00
 • wtorek, 28 czerwca – 10:00-13:30 i 18:00-21:30
 • czwartek, 30 czerwca – 18:00-22:00
 • piątek, 1 lipca – 10:00-14:00
 • sobota, 2 lipca – 10:00-16:00
 • niedziela, 3 lipca – 18:00-21:00
 • wtorek, 5 lipca – 17:00-22:00
 • środa, 6 lipca – 17:00-22:00
 • czwartek, 7 lipca – 15:00-20:00
 • piątek, 8 lipca – 10:00-20:00
 • sobota, 9 lipca – 10:00-16:00
 • wtorek, 12 lipca – 18:00-21:30.

Wióry dla nauczycieli

wiory_1W sobotę, 10 września o godz. 17:00 zapraszamy na warsztaty stolarskie dla nauczycieli. Pomysł wyjściowy to produkcja przyborników na biurka i proc na odreagowanie początku roku, ale bardzo możliwe, że zmienimy koncepcję i wymyślimy coś bardziej szalonego. Tak czy inaczej już teraz zapraszamy serdecznie!

Mieliśmy dziś okazję uczestniczyć w konferencji EduAkcja w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Najbardziej trafił do nas wniosek, że nauczyciele spragnieni są robienia prostych rzeczy, pracy rękami, konkretnego efektu i przyjemności.

No tak! Przecież oni też! Jako że Kaśka 10 lat przepracowała w szkole i stres szkolny nigdy jej nie minął, a nauczyciele coraz częściej odzywają się do nas w sprawie zajęć stolarskich, pomyśleliśmy, że zorganizujemy wydarzenie specjalnie dla tych, którzy na co dzień zajmują się naszymi dziećmi.

Czytaj dalej

Pierwsze warsztaty wiórowe na Podlasiu

IMG_0112Po trzech miesiącach ciężkich robót rozpoczęliśmy nowy sezon wiosenno-letni w wiórowej siedzibie w Ossolinie. Przejęci, jak się sprawdzi chata i warsztat, powitaliśmy uczestniczki stolarskiej Majówki.

Udało się! Było intensywnie, pracowicie i wesoło. Chata się sprawiła, projekty pojechały do domu, my zintegrowani i zawodowo spełnieni. Przerwy w dostępie ciepłej wody i trudności z segregacją śmieci nas nie pokonały. Dziękujemy i zapraszamy do nas latem na wakacje ze stolarką!

 

Czytaj dalej

Przykładowe efekty różnych form warsztatów

Oto kilka poglądowych projektów, które powstają na różnych formach wiórowych warsztatów. Wykonanie poszczególnych przedmiotów zależy od czasu, jakim dysponujemy, ale też od sprawności manualnej, zaangażowania, rytmu pracy grupy, dostępności materiałów itp. Część projektów wymagała dopłaty za materiały.

Przykładowe efekty warsztatów jednorazowych:

 

Czytaj dalej