Wakacje wiórowe

Ale mamy lato! Dopiero teraz zorientowaliśmy się, ile się wydarzyło. Trochę edukacyjnie, trochę warszawsko-towarzysko, trochę społecznie i nieco biznesowo. Oto podsumowanie – przechwałka ku pamięci:

skrzynia gotowa_1

  1. Stolarka na Mazurach – dwa tygodnie w Pasymiu – to nasza ulubiona forma warsztatów. Sporo czasu na bardziej ambitne projekty i integrację, próba wygospodarowania dla siebie chwili pośród setek desek, pytań i spraw naszych kursantów. W tym roku wyłowiliśmy minimum 4 stolarskie talenty! Przygoda.

2. Intensywny letni kurs u nas na Mokotowie – testowaliśmy po raz pierwszy, codziennie przez kilka dni lipca. W przyszłym roku wydłużymy bo był niedosyt.

3. Stolarnia na godziny i warsztaty weekendowe – stolarnia działała na pół gwizdka ze względu na nasze podróże, ale kilkadziesiąt osób pracowało z nami intensywnie w soboty i niedziele. Ostatni kończą dziś.

klipa4. Produkcja gier dla Muzuem Historii Żydów Polskich – współpraca z POLIN to dla nas bardzo miłe wyróżnienie. Tym razem wyprodukowaliśmy kilka kompletów starej gry w klipę.

5. Warsztaty na festiwalu SWPS – sielsko-anielsko. Studentom zostały po nas dwa solidne leżaki.

6. Kącik w Plażowej – strefa Natura – w ramach warsztatów nad Wisłą urządziliśmy mały kącik przy popularnym klubie. Miło nam ze świadomością, że codziennie ktoś siedzi na wiórowych ławach nad rzeką.

plazowa7. Biblioteczka plenerowa w Wilanowie w ramach budżetu partycypacyjnego – to było wyzwanie. Projekt był ustalony, nam pozostała realizacja. Jesteśmy dość zadowoleni, pozostaje nam sprawdzić, jak się zachowają wydrążone w pieńkach wnęki podczas pierwszej dużej ulewy.

8. Warsztaty dla firmy Barlinek – zawsze mam lekki opór przed współpracą z korporacjami, wyobrażam sobie, że będzie plastikowo i w duchu „klient nasz pan”, przeważnie okazuje się, że to fantazja. Tym razem tak było, wróciliśmy bardzo zadowoleni.

stojaki na hamaki9. Stojaki na hamaki przy Barze Studio w ramach projektu Miasto i Ogród – zrobione w try miga nadal stoją! Można się na nich bujać o dowolnej porze. Trudno będzie postawić wiórowy projekt w bardziej chodliwym miejscu 🙂

10. Roboty z dzieciakami w Nowym Dworze Mazowieckim – miły poranek z całkiem spokojną gromadką.

11 Warsztaty dla dzieciaków z okolicy i ze stowarzyszenia Mierz Wysoko zorganizowane dzięki wsparciu Fundacji Orange – wymyśliła je i zorganizowała jedna z naszych ulubionych kursantek. Dzieci była cała chmara i wyglądały, jakby się dobrze bawiły 🙂

12. Warsztaty dla dzieci w ramach projektu „Makerlab pod jabłonką” – byliśmy dodatkiem do programu skoncentrowanego na korzystaniu z nowych technologii. Zrobiliśmy wspólnie figurki z Minecraft’a.

13. Wielkie dębowe stoły do biura wykonaliśmy jako usługę stolarską. Wyszły piękne!stoły dla firmy

14. Wieczór panieński – w ostatni wakacyjny weeekend trafił nam się trzeci wiórowy weekend panieński. Dziewczyny zrobiły skrzynię na posag. Ustaliłyśmy, że jeśli nie będzie posagu, skrzynia posłuży na prezenty ślubne.

15. Pomogliśmy urządzić zaprzyjaźnioną szkołę tańca jednej z naszych zaawansowanych kursantek. Monika zaprosiła nas i swoje tancerki na produkcję mebli z palet.

Teraz intensywnie pracujemy nad jesiennym programem, nową stroną i poszerzeniem naszego składu. Mamy nadzieję, że we wrześniu zdążymy też zbudować wiatę przy warsztacie.  Do zobaczenia na skwerku!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s