Budujemy dom z dzieciakami z mokotowskiej szkoły

kidsfajneFajna i entuzjastycznie nastawiona do pracy nauczycielka z jednej z mokotowskich szkół namówiła nas na projekt dla swoich uczniów pod hasłem „budujemy dom”. Spróbowaliśmy, chociaż targały nami wątpliwości bo nasze wcześniejsze doświadczenia z większą grupą szkolnych maluchów były słabe. Ustaliliśmy miesięczny program i umówiliśmy się z dwiema klasami pierwszaków. Po raz kolejny okazało się, że autorytet i sympatia dzieci do osoby, która przyprowadza je na zajęcia, są podstawą sukcesu. 

Dzieciaki pracowały bardzo fajnie. Udało nam się prześledzić proces budowania domu od zakupu działki po drobne prace wykończeniowe. Odwiedziliśmy wspólnie tartak i zbudowaliśmy domy, które dzieciaki ozdobiły autorskimi tapetami i wyposażyły w mebelki. Wzbogaciliśmy się też o pulę pomysłów na drewniane zabawy-przerywniki i dowiedzieliśmy się co siedmiolatki wcinają na drugie śniadanie. Punkt 10:00 dzieci siadały na poduchach i jak jeden mąż wyciągały śniadaniówki, którymi nie pogardziłby drwal.

Mamy czyste sumienie bo każdy uczestnik warsztatów umie posłużyć się płatnicą, wie, jak wygląda kołkowanie i posłuży się sprawnie wkrętarką, jak w domu coś się poluzuje.

Ewelina, dziękujemy za współpracę!

kids2kids6

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s