Małgosia i Kasia – nasz mały tribute :)

Image   Image\

Dziś na zajęciach były razem Małgosia i Kasia, wiórowiczki z kilku powodów dla nas wyjątkowe i chciałabym kilka słów o nich. Bywają u nas regularnie i jak któraś z nich wkracza do warsztatu,  czujemy się bardziej w komplecie. Po pierwsze są bardzo fajne, po drugie pracowite i lubią drewno, a po trzecie robią projekty, o jakich nie śniło nam się w pierwszym semestrze działania Wiórów. 

Małgosia wpada prosto z pracy i często potrzebuje dopaść piłę, żeby odreagować biurowe napięcia. W skali naszego trzymiesięcznego projektu jest prawdziwą tytanką: zrobiła już budkę lęgową dla ptaków, okno pamięci na cenne osobiste przedmioty (z okiennicami!),  skrzynkę na indeks dziadka, regał na bakuganopodobne stwory dla syna i właśnie rozpoczęła pracę nad stołem, którego blat widać na zdjęciu po lewej. Stanie w jej drewnianym domu. Gosia działa samodzielnie, szybko i raczej sporadycznie korzysta z konsultacji. Bardzo lubimy patrzeć, jak posługuje się raszplą 🙂

Kasia pojawiła się na jednych z pierwszych warsztatów, chwyciła za lipowy pieniek, usiadła z boku i oznajmiła, że wydłutuje z pieńka taboret. Zgodziliśmy się uśmiechając się do siebie, zazwyczaj negocjujemy z dziewczynami, żeby zaczynały od prostych projektów, do skończenia w jedne-dwa zajęcia, a to przedsięwzięcie wymagało na oko 20-stu godzin obrabiania samego siedziska. Byliśmy raczej pewni, że Kasia się podda, jak to bywa w przypadku zbyt ambitnych projektów u początkujących stolarek. A tu nic z tego. Taboret powstał, dostał imię „Zygmunt” i wylądował u siostry Kasi, a Kasia rozpoczęła pracę nad dębowym stołem z szufladą. Dokumentujemy proces i nie możemy się doczekać, kiedy będziemy mogli przy nim zasiąść na domowej roboty czekoladki, którymi Kasia dzieli się z nami na zajęciach.

Kasiu, Gosiu, bardzo Wam dziękujemy!

Image Image

Image

 

Reklamy

2 myśli w temacie “Małgosia i Kasia – nasz mały tribute :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s